Надсилайте свої вірші на адресу support@onlyart.org.ua

Вид на Каратау

Картини Тараса Шевченка

Project Description

Вид на Каратау з долини Апазир
1851. Папір, акварель. 15,6×28,4.
Праворуч унизу олівцем рукою Шевченка: “З” та рукою невідомого: Апазиръ. На звороті малюнка авторський напис: 6. З долини Апазиръ вид) на Кара-Тау.
Долина Апазир, що простяглася між горами і вапняковими ярами на півострові Мангишлак, розташована за 80 км від Новопетровського укріплення. Тут у червні 1851 року члени експедиції вперше виявили поклади кам’яного вугілля.
У долині жили казахи. Вони обробляли землю, випасали овець і верблюдів. Особливістю цієї місцевості є зарості полину, якого тут так багато, що повітря густо насичене його незвичайним запахом. Саме тут народилась легенда про казаха, який заїхав у чужий край, прижився там, забув про свою сім’ю і юрту. Родичі не раз посилали гінців, щоб переконати його повернутися. Але навіть кумис, привезений земляками, не подіяв на втікача. Гості вже попрощалися, вирішили без нього вертатися до аулу, але випадково старший з них витяг з подорожньої сумки пучок полину. Цей запах воскресив душу втікача, примусив згадати минуле і повернутися до свого роду.
На малюнку стримана гама кольорів поєднує безмежний небесний простір, освітлений останніми могутніми сонячними променями, і безлюдний гірський краєвид.

Related Projects

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Вгору