Надсилайте свої вірші на адресу support@onlyart.org.ua

Укріплення Раїм

Картини Тараса Шевченка

Project Description

Укріплення Раїм. Вид з верфі на Сирдар’ї. 1848
1848. Папір, акварель. 20,5 х 29,8.
На борту човна чорнилом авторські підпис і дата: Т. Шевченко. 1848. Малюнок виконано під час перебування Аральської експедиції в укріпленні Раїм. Після прибуття транспорту експедиції в укріплення почалися підготовчі роботи до плавання.
Про Раїм Шевченко розповідає в повісті “Близнецы: “Подъезжая к самому укреплению, открывается зеленая широкая полоса камыша, и кой-где из темной зелени выглядывает серебристая Сыр-Дарья… Между двумя широкими озерами высовывается высокий мыс, на котором по-строено укрепление, называется Раим, от абы, воздвигнутой здесь сто лет над прахом батыря Раима…”
Про це укріплення згадує і Макшеєв — російський географ, дослідник Середньої Азії, який брав участь як офіцер в Аральській описовій експедиції: “Раимское укрепление было построено в виде неправильного многоугольника, на мысу нагорного берега Сыр-Дарьи, круто возвышающегося саженей на 17 над розливами реки…”
На малюнку ліворуч зображено на горі фортецю. Праворуч – море, видно шхуну “Константан”, яка стоїть на верфі. Другу шхуну вже спущено на воду. Небо вгорі блакитне, нижче захмарене й переходить у бузково-брунатне.

Related Projects

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Вгору