Надсилайте свої вірші на адресу support@onlyart.org.ua

Сад біля Новопетровська

Картини Тараса Шевченка

Project Description

Сад біля Новопетровського укріплення
1854. Папір, акварель. 17,1 х29.
Праворуч унизу авторські монограма і дата: III.1854. Про висадження цього саду відомо зі спогадів Агати Ускової: “Восени 1853 року виписали багато дерев з Астрахані, з містечка Гур’єва. З Ханга-Баби привезли великі дерева шовковиць, у їх висадженні Шевченко брав діяльну участь. У цьому щойно розведеному саду для мене було поставлено літній житловий будиночок, неподалік поставлено альтанку, де ми обідали, а поблизу поставили киргизьку кибитку, в якій міг працювати Шевченко. Чоловік зробив для себе землянку, де відпочивав по обіді, у ній Шевченко ховав свої малюнки”.
У центрі композиції — будинок, у якому влітку жили Ускови, праворуч — альтанка, на передньому плані та за будинком — юрти, в одній з яких працював Шевченко. Зважаючи на зелену рослинність, малюнок виконано влітку. Окрім цього, є ще два (акварельний і олівцевий) малюнки саду, що був справжнім оазисом у Мангишлацькій пустелі та улюбленим місцем відпочинку поета-засланця.
Репродуковану акварель разом з іншими шістьма малюнками Шевченко подарував родині Ускових. У 1929 році донька Ускових Надія передала їх до Інституту Тараса Шевченка. Тепер усі вони зберігаються в музеї.

Related Projects

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Вгору