Надсилайте свої вірші на адресу support@onlyart.org.ua

Гористий берег о.Ніколая

Картини Тараса Шевченка

Project Description

Гористий берег острова Ніколая
1848-1849. Папір, акварель. 15,6×29,1.
Острів Ніколая — один з трьох Царських островів, відкритий О. Бутаковим 9 вересня 1848 року (нині внаслідок висихання Аральського моря острови стали одним островом, що має назву Відродження). Через негоду члени експедиції змогли причалити біля західного берега нововідкритого острова тільки увечері 12 вересня 1848 року. Пробули вони тут більше тижня. Наступного, 1849 року, в серпні, члени експедиції побували на острові знову.
У своєму щоденнику О. Бутаков залишив його опис: “Острів Ніколая 1-го займає простір близько 300 кв. верст; він укритий великою кількістю саксаульнику, тамариску і шелюги; в копанях поблизу берега прісна вода, смаком трохи схожа на барсакельмеську, але не така гірка… Східна і північно-східна частини острова гористі і складаються з глинистих ґрунтів”. На острові було безліч сайгаків, тут водилися лисиці,” баклани, лебеді. Звістка про існування острова з багатим рослинним і тваринним світом швидко поширилася серед місцевого населення. Казахи назвали його островом Любові. За казахською легендою, тут жила господиня Аральського моря фея Махаббат.
Художник виконав тут близько 20 творів аквареллю і олівцем. Малюнок, виконаний в холодних сіро-голубих тонах, передає своєрідну красу аральської землі.

Related Projects

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Вгору