Надсилайте свої вірші на адресу support@onlyart.org.ua

Будинок Котляревського

Картини Тараса Шевченка

Project Description

Будинок І. П. Котляревського в Полтаві
1845. Папір, акварель, олівець. 16,7×24,4.
У липні 1845 року підчас перебування в Полтаві Тарас Шевченко відвідав будинок, де жив автор “Енеїди” і “Наталки Полтавки”. Поет високо цінував творчість Івана Котляревського. Під безпосереднім враженням від звістки про його смерть написав вірш “На вічну пам’ять Котляревському”, в якому пророче передбачив:
Будеш, батьку, панувати,
Поки живуть люди;
Поки сонце з неба сяє,
Тебе не забудуть!
У повістях “Наймичка”, “Художник” Шевченко цитував рядки із “Енеїди”, а в повісті “Близнецы” вивів художній образ Котляревського, відзначаючи його талант, благородство, чуйність і простоту. В “Близнецах” згадано й будинок письменника: “Представьте себе, что он живет в домике сто раз хуже нашего, просто хата”. Описуючи хатину, автор повісті зазначає, що на дерев’яному сволоку вирізано напис: “Дом сей сооружен рабом Божим N. року Божого 1710”. Цей будинок купив дід Котляревського у 1751 році, коли був дияконом Успенського собору. Стоїть будинок на мисі Городище поблизу Успенського собору, зображеного на акварелі “Воздвиженський монастир у Полтаві”. Художник звернув увагу на ще одну архітектурну пам’ятку — трибанну дерев’яну церкву неподалік будинку, зведену полтавським полковником Мартином Пушкарем.
З пагорба, на якому стоїть будинок, відкривається чудовий краєвид на Ворсклу.
Мистецький твір Тараса Шевченка добре слугував під час відтворення будинку і садиби письменника, що нині є Меморіально-музейним комплексом Івана Котляревського.

Related Projects

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Вгору